isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

konturowanie nosa
Uroda

Konturowanie nosa – jak dobrze wymodelować nos

Nos jest jednym z najbardziej przyciągających uwagę elementów twarzy. Niestety nie każdy rodzi się z ładnym, dobrze wymodelowanym nosem. Oczywiście istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, jednak nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje znacznie prostszy sposób na zapewnienie sobie pięknego nosa – konturowanie za pomocą makijażu. Konturowanie nosa można wykonać w każdym miejscu jeśli tylko ma się dostęp do swojej kosmetyczki. Jak to zrobić?

Konturowanie nosa – czy kosmetyki do makijażu mogą wymodelować nos?

Fani makijażu na pewno mieli już wiele okazji, żeby przekonać się o jego cudotwórczych właściwościach. Zatem nikogo nie powinien zdziwić też fakt, że odpowiednio dobrane kosmetyki mogą nawet zmniejszyć lub poszerzyć nos. Wszystko za sprawą techniki iluzji optycznej – prawidłowe rozmieszczenie odpowiednich odcieni podkładu, czy pudru na nosie nie sprawi, że będzie on mniejszy, ale że będzie on się taki wydawał. Jest to idealna opcja dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Zasady konturowania nosa makijażem

Oczywiście, każdy nos wygląda zupełnie inaczej i wymaga indywidualnego podejścia podczas modelowania, jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi każda osoba może się kierować konturując swój nos. Przede wszystkim należy pamiętać, że miejsca pomalowane jaśniejszymi kosmetykami będą bardziej rzucały się w oczy i wydawały wypuklejsze, podczas gdy te okryte ciemnymi produktami będą wydawały się szczuplejsze i bardziej wycofane. Dlatego też w większości przypadków makijażyści malują ciemne linie po bokach nosa, a jego czubek zdobią jasnym podkładem lub pudrem, dokładnie blendując oba elementy makijażu. Jeśli jednak nos wydaje się zbytnio wystawać, to można użyć na jego czubku nieco mniej przykuwających uwagę odcieni, jednocześnie bardziej rozjaśniając jego boki.

Jakich kosmetyków użyć do konturowania nosa?

Przede wszystkim potrzebna będzie paletka cieni w odcieniach skóry, a także kilka kolorów podkładu. Im więcej barw ma się do wyboru tym lepszy można uzyskać efekt, jednak nawet dwie z nich wystarczą, żeby dobrze wykonturować nos. Dobrze będzie użyć również bronzera i rozświetlacza, które pozwolą na powiększenie kontrastu między uwypuklanymi, a ukrywanymi elementami twarzy. Niektórzy do modelowania nosa używają również kilku rodzajów pudru. Dużo też się słyszy o bardziej nietypowym sposobie jakim jest wyszczuplanie ciemnych miejsc samoopalaczem. Metoda ta pozwala nie tylko na bardzo naturalny makijaż, ale również jest znacznie trwalsza od klasycznych cieni i podkładów.

Nie można jednak zapomnieć, że makijażu nie da się nałożyć bez odpowiednich narzędzi. Konturowanie nosa będzie wymagało przede wszystkim dobrej gąbeczki, kredek i wielu rozmiarów pędzelków, ponieważ zabieg ten wymaga bardzo precyzyjnego rozmieszczania kosmetyków na twarzy. Warto wspomnieć, że w drogeriach można znaleźć zarówno akcesoria do makijażu, jak i same kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o konturowaniu. Pozwolą one na uzyskanie najlepszego możliwego efektu.