isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

ćwiczenia na pośladki
Uroda

Najskuteczniejsze ćwiczenia na pośladki

Bycie fit jest obecnie bardzo modne i popularne. Wiele osób stosuje zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, a także regularnie ćwiczy. Panie dużą uwagę przykładają do wyglądu pośladków. Chcą, aby były jędrne, umięśnione, uniesione i pozbawione cellulitu. Jak osiągnąć taki efekt? Jaki trening na pośladki wybrać?

Trening na mięśnie pośladków – o czym należy pamiętać?

Obecny styl życia nie sprzyja zachowaniu szczupłej, jędrnej sylwetki. Długie siedzenie przy komputerze, mała ilość kroków – to powoduje, że pośladki są płaskie, pozbawione jędrności. Na szczęście jest wiele ćwiczeń, dzięki którym można zadbać o ciało, siłę mięśni oraz większe możliwości ruchowe. Kluczem do sukcesu jest regularność, a także odpowiedni wybór ćwiczeń i stosowanego obciążenia. Jaki trening na pośladki będzie najlepszy? Zaleca się, aby trening siłowy wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Nie można zapominać o rozciąganiu oraz regeneracji. Ważna jest również aktywność spontaniczna, spacery, jazda na rowerze, wchodzenie po schodach itp. Jedno ćwiczenie należy wykonywać w 3-4 seriach po 8-12 powtórzeń. Obciążenie należy stopniowo zwiększać, co pozwoli na wzrost pośladków. Oprócz treningu ważna jest odpowiednia dieta. Należy spożywać dużą ilość białka, a także warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze, pokarmy pełnoziarniste. Ważnym punktem w dbaniu o ładne, zdrowe ciało jest picie odpowiedniej ilości wody.

Jakie są najlepsze ćwiczenia na jędrne pośladki?

Treningi powinny uwzględniać całe ciało, nie tylko mięśnie pośladków. Jest to ważne dla zachowania dobrych proporcji, rozwoju siły i mięśni. Ćwiczenia na pośladki można włączać do każdego treningu lub wykonywać jako osobne jednostki treningowe. Trening musi uwzględniać wszystkie partie, czyli: mięsień pośladkowy wielki, mięsień pośladkowy średni, mięsień pośladkowy mały. Na wygląd pośladków mają również wpływ mięśnie czworogłowe uda. Najskuteczniejsze ćwiczenia to glute bridge, hip thrusty, czyli unoszenie bioder, różnego rodzaju przysiady, wykroki, martwy ciąg, unoszenie nogi z obciążeniem, odwodzenie nogi w klęku podpartym. Osobom początkującym wystarczy ciężar ciała, osoby zaawansowane, obeznane z techniką mogą użyć dodatkowego obciążenia. Sprawdzą się hantle, gumy mini band, kettballs. Ciężar powinien być dobrany do własnych możliwości, a także stopnia zaawansowania. Należy dużą uwagę zwracać na technikę, a w razie problemów skorzystać z pomocy trenera. W zależności od możliwości można ćwiczyć w domu lub na siłowni. Prawidłowe i systematycznie wykonywane ćwiczenia pozwolą usunąć tkankę tłuszczową z najbardziej problematycznych stref, wzmocnią mięśnie pośladkowe, ujędrnią i pomogą w walce z cellulitem. Pierwsze efekty będą zauważalne już po kilku tygodniach ćwiczeń

Trening pośladków powinien być ważnym elementem naszej aktywności. Jest polecany nie tylko dla kobiet, ale również dla panów. Silne mięśnie nie tylko wpływają na wygląd ciała, ale są odpowiedzialne za prawidłową postawę, redukują dolegliwości ze strony kręgosłupa. Warto sprawdzić, jak trenować pośladki, poznać skuteczne ćwiczenia i zadbać o swoje zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Materiał zewnętrzny