isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Uroda

Prostownica do włosów – jak wybrać najlepszą?

Prostownica jest jednym z tych urządzeń, po które bardzo chętnie sięgają kobiety posiadające falowane, a niekiedy nawet kręcone włosy. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ uznaje się, że długie, lśniące oraz idealnie proste włosy są w stanie dodać niejednej kobiecie uroku i elegancji. Dodatkowo tego typu sprzęt pozwoli nie tylko zapanować nad niesforną fryzurą, ale także da możliwość szybkiej zmiany wizerunku.

Od wielu lat kobiety bardzo chętnie korzystają z prostownicy, ponieważ dzięki niej mają możliwość szybkiego i wygodnego stylizowania fryzur, co odbywa się pod wpływem użycia wysokiej temperatury. Tego typu sprzęt, jak jego sama nazwa może sugerować, przede wszystkim służy do prostowania oraz wygładzania włosów. Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu różnych rodzajów i modeli prostownic, które w zależności od wybranego wariantu mogą być wyposażone w powłokę ceramiczną lub tytanową.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania prostownicy do włosów?

Decydując się na wyposażenie w prostownice do włosów, przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby wspomniany sprzęt był odpowiednio dostosowany nie tylko do naszych indywidualnych potrzeb oraz budżetu przeznaczonego na jego zakup, ale także do rodzaju i kondycji włosów. W przypadku cienkich i osłabionych włosów warto najpierw skupić się na ich odpowiedniej pielęgnacji i odżywieniu, zanim sięgniemy po prostownicę. Z kolei w przypadku posiadania zdrowych włosów, należy zwrócić uwagę, czy są one delikatne i podatne na stylizację, czy też grube lub kręcone, które są dość trudne do ułożenia. W pierwszym przypadku możemy stosować urządzenia o mniejszej mocy, w drugim zaś przydadzą się prostownice o nieco lepszych parametrach.

Nie zmienia to jednak faktu, że podczas wybierania najlepszej dla nas prostownicy, która sprosta najróżniejszym wymaganiom i oczekiwaniom, należy zwrócić uwagę na kwestie związane z rodzaje zastosowanej powłoki, gdzie to możemy wyróżnić:

Powłokę ceramiczną – tego typu prostownice charakteryzują się równomiernym stopniem nagrzania całej powierzchni płytki, co jest niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób w znacznym stopniu zostaje zminimalizowane ryzyko ewentualnego przepalenia włosów. Dodatkowo wpływa to również na szybkość wygładzenia kosmyków.

– Powłokę tytanową – w tym przypadku mamy do czynienia z powłokami o większej trwałości i odporności na uszkodzenia aniżeli w przypadku płytek ceramicznych, które także dość szybko się nagrzewają. Idealne rozwiązanie dla grubych i kręconych włosów.

– Powłokę ceramiczno-tytanową – tego typu płytki łączą w sobie wszystko, co najlepsze z dwóch wcześniej wymienionych powłok.

– Powłokę ceramiczno-turmalinową – to rodzaj płytki, która dodatkowo wydziela jony ujemne, zapobiegając tym samym elektryzowaniu.

– Powłokę ceramiczno-keratynową – która pod wpływem temperatury uwalnia składniki odżywcze.

Wśród innych czynników, branych pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji o wyborze najlepszej prostownicy dopasowanej do indywidualnych potrzeb, powinny znaleźć się kwestie związane m.in. z:

– mocą prostownicy;

– czasem nagrzewania;

– możliwością i zakresem regulacji temperatury;

– dodatkowymi funkcjami, w które urządzenie zostało wyposażone np. wydzielanie pary;

– długością płytki;

– bezpieczeństwem użytkowania.