isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

rozjaśnianie włosów cytryną
Uroda

Na czym polega rozjaśnianie włosów cytryną? Instrukcja krok po kroku i efekty

Sok wyciskany z cytryny często używany jest jako naturalny kosmetyk do włosów. Jak zastosować cytrynę do rozjaśnienia włosów? Jakie efekty daje taki zabieg?

Czy rozjaśnianie włosów cytryną działa?

W cytrynie znajduje się wiele cennych składników ważnych w diecie. Na szczególną uwagę zasługuje duża ilość witaminy C oraz antyoksydantów.

Jednak cytryna ma także wiele dodatkowych właściwości – jedną z nich jest zdolność do rozjaśniania włosów. Takie działanie soku wyciskanego z cytryny wynika ze znajdujących się w niej kwasów organicznych, w tym kwasu cytrynowego, który wpływa na melaninę – naturalny barwnik włosów.

Ponadto sok z cytryny pomaga także w poprawie kondycji fryzury i skóry głowy, dlatego rozjaśnianie włosów cytryną polecane jest jako naturalna metoda pielęgnacji i koloryzacji włosów.

Zalety stosowania soku z cytryny na włosy:
– Naturalne rozjaśnienie włosów – rezultatem są jasne, złotawe pasma jaśniejsze o około 1 ton od koloru włosów.
– Zmniejszenie przetłuszczania się włosów – właśnie dlatego sok z cytryny jako naturalny kosmetyk polecany jest osobom z przetłuszczającymi się włosami.
– Redukcja łupieżu – sok cytrynowy pomaga też w zmniejszeniu łupieżu skóry głowy.
– Poprawa kondycji włosów – wzmocnienie ich korzeni i struktury oraz nadanie im atrakcyjnego połysku.

Jak rozjaśnić włosy sokiem z cytryny?

Aby przeprowadzić rozjaśnianie włosów cytryną, wystarczy tylko parę produktów. Jak nadać włosom świetlisty blask z użyciem cytryny?

Do rozjaśnienia włosów sokiem z cytryny potrzebne są:
– Świeża cytryna,
– Woda,
– Butelka z atomizerem.

Zabieg rozjaśniania włosów cytryną – krok po kroku:
1. Przekrój cytrynę na połowę i wyciśnij z niej cały sok do miseczki.
2. Do soku cytrynowego dodaj ciepłą wodę w proporcjach 2 części wody na 1 część soku.
3. Wymieszaj wszystkie składniki i przelej je do butelki z atomizerem.
4. Spryskaj włosy w tych miejscach, w których chcesz je rozjaśnić.
5. Wystaw włosy na działanie promieni słonecznych na około 1-2 godziny. Pamiętaj o tym, żeby chronić wtedy skórę przed słońcem i użyj kremu z filtrem UV.
6. Umyj włosy i nałóż na nie odżywkę.

Jeżeli pogoda nie sprzyja, możesz używać mieszanki również w domu. Spryskuj nią włosy na 30 minut każdego dnia po ich umyciu, a potem spłucz letnią wodą.

Rozjaśnianie włosów cytryną – efekty

Zabieg polegający na rozjaśnianiu włosów sokiem cytrynowym pozwala na uzyskanie efektu jaśniejszych, bardziej świetlistych i złocistych włosów.

Różnica po rozjaśnianiu włosów cytryną to zwykle 1 odcień, dlatego wtedy, gdy włosy mają być jaśniejsze, wtedy zaleca się powtórzenie zabiegu.

Rozjaśnianie włosów cytryną daje najlepsze efekty na włosach o kolorze jasnego brązu i ciemnego blondu. Właścicielki ciemniejszych włosów mogą nie zauważyć żadnej różnicy po wykonaniu zabiegu.

Czy rozjaśnianie włosów cytryną ma jakieś wady?

Warto pamiętać o tym, że sok cytrynowy może uczulać, dlatego przed nałożeniem mikstury na głowę warto wykonać test na skórze i sprawdzić, czy nie pojawia się na niej podrażnienie.

Sok z cytryny może wysuszać skórę głowy i włosy, więc warto pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków nawilżających i odżywczych.