isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

rower na jesień i zimę
Sport

Przygotuj swój rower na jesień i zimę.

Rower to Twoja miłość i już nakręcasz się na kolejny sezon? Z pewnością zapaleni cykliści stwierdzą, że nie ma złej pogody na jazdę na rowerze. Jesień i zima to również dobry czas na rowerowe przejażdżki. Na jakie części rowerowe należy zwrócić szczególną uwagę, by dobrze przygotować swój sprzęt do jazdy? Jeśli rowery to Twoja wielka pasja, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

rower jesień

Dlaczego warto dbać o rowery jesienią i zimą?

Regularna konserwacja roweru to obowiązkowa czynność każdego zapalonego cyklisty. Dzięki niej masz pewność, że Twój rower będzie w pełni sprawny nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych i dawał Tobie to, co najważniejsze: ogromną radość z jazdy. Przygotowanie sprzętu nie jest trudne. Dbając regularnie o części rowerowe masz pewność, że jazda na rowerze będzie przyjemna oraz bezpieczna.

przygotowanie roweru

Po pierwsze: umyj dokładnie rower

Konserwację naszego roweru powinniśmy rozpocząć od dokładnego umycia sprzętu. Wyczyść dokładnie rower z zalegającego brudu. To nie tylko kwestia estetyczna, ale również rzecz, która może mieć duży wpływ na jego użytkowanie. W pierwszej kolejności wyczyść dokładnie ramę roweru, zębatki oraz łańcuch rowerowy. Łańcuch najlepiej wyczyścić szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną. Z kolei smar do tego przeznaczmy doskonale wyczyści zębatki, linki hamulcowe, piasty i pedały. Warto również wyregulować przerzutki i hamulce.

rower las

Na jakie części rowerowe należy zwrócić szczególną uwagę?

Dobre oświetlenie

Jesienią i zimą dzień jest coraz krótszy. Zadbanie o odpowiednie oświetlenie na drodze sprawi, że poczujesz się bezpiecznie. Dobierz odpowiednią moc oświetlenia. Pamiętaj jednak, by Twoje lampki nie oślepiały innych użytkowników ruchu drogowego.

Błotniki chroniące przed zabrudzeniem

Pogoda nas nie rozpieszcza. Przed błotem i wszechobecną „chlapą” ochronią nas dobrze dobrane błotniki. Pamiętaj, że rowery wyposażone w błotniki to znacznie wyższy komfort jazdy podczas mniej sprzyjających warunków atmosferycznych.

Ochrona części rowerowych, czyli wyznaczone miejsce do przechowywania roweru

Odpowiednie przechowywanie rowerów chroni go przed korozją i mrozem. Deszcz, mróz oraz śnieg mogą powodować niszczenie części rowerowych, zwłaszcza łańcucha, obręczy  i zębatek. Zadbaj o to, by rower znajdował się w ciepłym i suchym miejscu bądź zainwestuj w pokrowiec ochronny na rowery.

Stan hamulców to podstawa Twojego bezpieczeństwa

Sprawność rowerowego układu hamulcowego powinna być w nienagannym stanie. Warto jest zatem sprawdzić stan techniczny szczęk hamulcowych oraz zadbać o ich regulację.

Godne polecenia części rowerowe? Osprzęt marki Shimano

Każdy rower ulega eksploatacji i być może to już czas na wymianę konkretnych części rowerowych. Warto postawić na sprawdzone elementy i z pewnością należą do nich osprzęty rowerowe Shimano. Części rowerowe marki charakteryzują się wysoką jakością materiałów. Japońska marka to producent komponentów, który zasłynął przede wszystkim z wysokiej klasy systemów przerzutek do rowerów. Aktualnie nie ma chyba rowerzysty, który nie kojarzyłby marki Shimano. Jej popularność to efekt doskonałej proporcji jakości do ceny.

Szeroką ofertę marki znajdziesz w specjalistycznych sklepach z częściami rowerowymi. Do jednych z nich zaliczamy sklep IroMan, który został stworzony przez entuzjastów sportu.Na oficjalnej stronie sklepu znajdziesz ogromny wybór części rowerowych. Szeroka oferta sklepu dla entuzjastów jazdy na rowerze sprawi, że z pewnością zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne akcesoria do Twojego roweru, a zakupy będą przyjemnością. Gwarantujemy, że Twój rower dowiezie Cię tam, gdzie tylko zapragniesz. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz na stronie: https://iroman.pl/Czesci-rowerowe-c15. Pragniesz otrzymywać informacje o bieżących promocjach? Warto zapisać się do newslettera i nie czekać z przygotowaniami do wiosny.