isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

mazury atrakcje
Turystyka

Mazury atrakcje, czyli co warto zobaczyć

Kraina Jezior, czyli Warmia i Mazury to wręcz idealne miejsce na wyjazd ze znajomymi czy rodzinny urlop. Ten obszar kraju wygląda pięknie o każdej porze roku. Okazuje się jednak, że nie tylko malownicze krajobrazy przyciągają tam turystów. Na Mazurach znaleźć można ogromną ilość najróżniejszych atrakcji. Gdzie zatem warto się udać, aby miło spędzić czas?

Mazury atrakcje

Rodzinne wyjazdy z dziećmi w okresie wakacyjnym nie muszą zawsze kończyć się nad polskim morzem. Warto czasami wykazać się pomysłowością i udać się na przykład na Mazury. Co jednak mogą zrobić rodzice, w przypadku, gdy dzieciom znudziło się odpoczywanie i podziwianie przepięknych krajobrazów? Jest na to świetne rozwiązanie. Na Mazurach można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci. Jedną z nich jest na przykład park miniatur z Mazur i Warmii, który nosi nazwę Mazurolandia. To wspaniała rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych członków rodziny. Znaleźć tam można oczywiście ogromną liczbę dmuchanych zamków, zwierząt i średniowieczne zamki. Znajdzie się tam również coś dla miłośników historii, gdyż na terenie obiektu znajduje się ogród Hitlera, w którym to uprawiano owoce i warzywa dla III Rzeszy podczas II wojny światowej. Kolejną atrakcją są między innymi termy warmińskie, czyli popularne baseny termalne. To idealny pomysł na zajęcie czasu, szczególnie gdy pogoda nie rozpieszcza. Jest to miejsce, w którym dorośli mogą się zrelaksować w spa i odpocząć w hotelowych pokojach, natomiast dzieci mogą bawić się bez granic w ogromnych basenach.

Gdzie jeszcze się udać?

Będąc na Mazurach, trzeba przede wszystkim odwiedzić Mikołajki, czyli serce tego rejonu. Miasto samo w sobie jest naprawdę piękne, jednak to nie ono przyciąga rzesze turystów. Tutaj głównym punktem wycieczki jest rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy, czyli największym w Polsce jeziorze. Jest to idealny pomysł na spędzenie wspólnego czasu z rodziną. Rejsy trwają przeważnie ponad godzinę. W tym czasie można skorzystać z barów, jakie znajdują się pod pokładami statków i zasmakować lokalnych przysmaków. Ceny za skorzystanie z takiej atrakcji są różne, gdyż przeważnie zależą od wielkości statku. Nie należy jednak obawiać się samego rejsu, gdyż okręty są duże i bezpieczne. Taka forma spędzania czasu na pewno spodoba się zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Będąc na Mazurach warto również wybrać się do skansenu w Olsztynku. Można tam podziwiać przede wszystkim stare, ludowe chałupy, wozy cygańskie czy wiatraki wodne. Skansen ten jest naprawdę wart zobaczenia, gdyż zajmuje powierzchnię ponad 90 hektarów.

Mazury to piękny obszar kraju, który każdy powinien zobaczyć. Warto wybrać się tam na wakacyjny urlop, ale również na weekend w okresie jesiennym czy zimowym. Kraina Jezior wygląda pięknie o każdej porze roku dlatego warto się tam udać. Jest to miejsce, które spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które ze względu na ogromną ilość atrakcji nie będą narzekać na nudę czy brak ciekawych miejsc na zabawę.