isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

ciekawe miejsca w Polsce
Turystyka

Ciekawe miejsca w Polsce do odwiedzenia

Należy mieć świadomość, że Polska jest niezwykłym krajem pod względem turystycznym. Można bowiem wybrać się w góry, nad morze, czy zwiedzać wyjątkowe zabytki w różnych miejscowościach. Jakie ciekawe miejsca w Polsce warto odwiedzić?

Szlak Orlich Gniazd

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany Szlak orlich Gniazd jest atrakcją województwa małopolskiego i śląskiego. Ponadto jest to unikalna trasa na skalę kraju. Warto wiedzieć, że niezwykła sieć średniowiecznych warowni Kazimierza Wielkiego jest idealnie wkomponowana w przyrodę oraz krajobraz Jury Krakowsko Częstochowskiej. Rekomendowane jest odwiedzenie Pieskowej Skały czy zamku w Bobolicach. Należy pamiętać, że trasa jest pofałdowana.

Green Velo w województwie podlaskim

Jest to szlak rowerowy, który ciągnie się na długości około 2000 km. Warto zaznaczyć, że jednym z najbardziej ciekawych przyrodniczo, krajobrazowo i historycznie odcinków jest trasa między Jeziorem Wigry a Białymstokiem. Na osoby, które zdecydują się na taką wycieczkę będzie czekała bardzo duża liczba atrakcji. Należy wśród nich wymienić Biebrzański Park Narodowy, Kanał Augustowski czy pałac Branickich w Białymstoku. Godny uwagi jest fakt, że omawiana trasa biegnie praktycznie po płaskim terenie. Oznacza to, że nie będzie stanowiła ona problemu dla rowerowych nowicjuszy.

Szlak Mennonitów

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Żuławy są wyjątkową krainą wyrwaną wodzie. Należy mieć jednak świadomość, że ten wyczyn na pewno nie udałby się, gdyby nie holenderscy osadnicy -mennonici, którzy przybyli w XVI wieku. Bezcenne okazały się bowiem liczne technologie, które przywieźli oni z terenów dzisiejszej Holandii.

Warto podkreślić, że kres bytności wspomnianych mennonitów na terenie Żuław przypada na koniec II wojny światowej. Zostali oni bowiem zmuszeni do opuszczenia tych ziemi. Niezwykłe dziedzictwo stopniowo ulegało dewastacji. Obecnie przywraca się jednak pamięć po dawnych mieszkańcach.

Wiślana Trasa Rowerowa w Małopolsce

Należy mieć świadomość, że omawiana trasa jest częścią niezwykłego projektu rowerowego w województwie małopolskim – VeloMałpolska. Dzięki inwestycji osoby zainteresowane mają możliwość dotarcia rowerem z jednego krańca województwa małopolskiego na drugi.

Najpiękniejsze zamki Polski

Warto pamiętać o niezwykłych polskich zamkach. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zwiedza nie tylko monumentalne budowle, ale również tajemnicze ruiny.

Zamek Krzyżtopór

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie największa magnacka rezydencja w Europie przed wybudowaniem Wersalu. Godny uwagi jest jednak fakt, że obecnie nie pozostało praktycznie nic z oryginalnego wyposażenia. Należy mieć świadomość, że mury omawianego Krzyżtoporu robią na osobach zwiedzających ogromne wrażenie. Warto wiedzieć, że obiekt jest świetnym przykładem palazzo in fortezzo. W najprostszym możliwym ujęciu jest to pałac, który jest otoczony nowoczesnymi fortyfikacjami typu bastionowego. Niestety w zamku Krzyżtopór nie ma tradycyjnych wystaw.