isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Kraków
Lifestyle Turystyka

Wakacje w Krakowie, kilka sposobów na to jak pożytecznie spędzić wakacje w domu

Zostajesz na wakacje w Krakowie i zastanawiasz się jak je spędzić? Poniżej kilka propozycji, z których możesz zaczerpnąć inspirację jak spędzić wakacje w domu.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • co można robić w wakacje w domu
  • wakacje w Krakowie – kilka ciekawych aktywności
  • wakacje w mieście

Pomysły co można robić w wakacje w domu

Wakacje w domu to nie tylko kanapa i Netflix, pamiętaj aby w swoją codzienność wpleść trochę aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, rolki, spacer w samotności lub ze znajomymi to tylko kilka z wielu propozycji spędzenia wakacji w domu.  Możesz też spróbować nowych form aktywności, takich jak jogging, kalistenika, czy joga. Dzięki temu nie tylko poprawisz swoje zdrowie, ale także zyskasz pozytywną energię, która pozwoli Ci lepiej radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Dodatkowo, możesz zrobić sobie wakacyjną listę celów i realizować je stopniowo. Mogą to być np. nauka pływania, zdobycie pewnej umiejętności lub po prostu regularne wyjścia na spacer z psem. Pamiętaj, że wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale także okazja do rozwoju i przekraczania własnych granic. 

Wakacje w Krakowie – jak je spędzić

Kraków to ogromne miasto, które oferuje ci wiele różnych możliwości. Jeśli wolisz wakacje w domu spędzić aktywnie jedną z propozycji na brzydszą pogodę może być wyjście do parku trampolin, których Kraków masz aż dwa, czy sprawdzić swoje możliwości na ściance wspinaczkowej. Na świeżym powietrzu zdecydowanie powinieneś zainteresować się nowo wyremontowanym Zalewem Zakrzówek, gdzie oprócz otwartej plaży można również zapisać się na kurs nurkowania. Niedaleko Krakowa znajduje się również słynny Kryspinów, gdzie do dyspozycji również jest plaża jak i rowerki wodne. Podczas wakacji w Krakowie możesz skorzystać z wielu atrakcji ze swoimi znajomymi jak np. Quiz Game, gdzie w rozbudowanej ofercie możecie zagrać w Jaka to Melodia czy Milionerzy. Jeśli wolisz bardziej kulturalne atrakcje, koniecznie odwiedź Rynek Główny, Wawel, zamek królewski i katedrę, gdzie wejście do niektórych części jest bezpłatne. Nie zabraknie też muzeów, w tym słynnego Muzeum Narodowego, Muzeum Historii Miasta Krakowa, Muzeum w Podziemiach Rynku czy Muzeum Fabryki Schindlera, gdzie można zobaczyć niesamowite wystawy, które z pewnością wzbudzą Twoje zainteresowanie. Krakowskie zabytki, które również warto zobaczyć to Kościół Mariacki czy miejski ratusz. Warto przygotować również wycieczkę na Kazimierz i zobaczyć piękne uliczki żydowskie. W centrum miasta znajdują się również liczne teatry, kina oraz sale koncertowe. Co można robić w wakacje w Krakowie? Kraków to miasto żyjące nocą, możesz tu znaleźć masę imprez, festiwali czy zorganizowanych wydarzeń, które jak Noc Muzeów zaczynają się już od maja. Sezon atrakcji plenerowych jest więc otwarty od końca maja, w mieście odbywają się wtedy liczne wystawy czy pokazy kina plenerowego. Wieczorny letni spacer przez Kazimierz czy krakowskie uliczki zaskoczy cię architekturą, którą warto docenić. Ogromna ilość atrakcji jest bezpłatna. Liczba atrakcji w Krakowie jest duża więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałym pomysłem zawsze będzie letni piknik plenerowy w okolicach Zamku Królewskiego na Wawelu. Niedaleko Krakowa znajduje się również Ojcowski Park Narodowych, do którego również warto przygotować wycieczkę.

Wakacje w mieście – jak wykorzystać wakacje w domu

Wakacje w Krakowie to przede wszystkim możliwość odkrywania nowych miejsc, miasto jest tak piękne i urokliwe, że na każdym jego kroku możemy znaleźć coś ciekawego. Kraków to miejsce przede wszystkim doskonałego jedzenia i fantastycznych knajp oraz barów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, możesz ciekawie spędzić wakacje z rodziną na placu zabaw, znajomymi bawiąc się na festiwalu lub znaleźć jakieś aktywności tylko dla siebie. Miasto oferuje masę zabytków, które możesz zobaczyć, muzea, kina czy teatry ale również możliwość wypróbowania się w różnych sportach. Warto wyjść na spacer czy wsiąść na rower, skorzystać z wielu widokowych tras zarówno w samym mieście jak i poza jego granice, zwiedzając okolice rowerem samodzielnie możesz zlokalizować ciekawe miejsca, które warto zwiedzić. Warto zrobić research miejsc, które chcesz zwiedzić w swojej okolicy oraz przygotować plan zwiedzania.