isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

najlepsza szczotka do włosów
Uroda

Jaka jest najlepsza szczotka do włosów?

Świadoma pielęgnacja włosów to bardzo złożony proces, w którym każdy, nawet najbardziej niepozorny szczegół ma duże znaczenie. Jednym z takich szczegółów jest wybór odpowiedniej szczotki do włosów. Zdecydowana większość osób, które kupują najlepszej marki kosmetyki ochronne, odżywcze i regeneracyjne, używają profesjonalnych metod pielęgnacji włosów i stara się dbać o nie na każdym kroku nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie zakup dobrej szczotki jest jednym z najważniejszych kluczy do zdrowych, zadbanych włosów.

Jakie są skutki używania źle wybranej szczotki?

Źle wybrana szczotka niszczy włosy podczas czesania. Ciągłe szarpanie, ciągnięcie i wyrywanie włosów sprawia, że nawet używając najlepszych kosmetyków nie można liczyć na zadowalające efekty. Ponadto w takich warunkach na głowie włosów jest znacznie mniej, przez co tracą one swoją gęstość i są znacznie bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, a także zdecydowanie gorzej się prezentują. Zły wybór szczotki do włosów ma również negatywne skutki w trakcie modelowania fryzury, ponieważ w czasie tego procesu potrzebna jest niezwykła delikatność i precyzja.

Rodzaje szczotek do włosów

Nie każdy wie, że szczotki do włosów dzielą się na wiele rodzajów. Przede wszystkim rozróżnia się je na podstawie materiału wykonania ząbków i rękojeści, ale pod uwagę należy też brać ich kształt i rozmieszczenie ząbków. Coraz częściej zauważa się również elektryczne szczotki jonowe, a także szczotko-suszarki. Każda z nich jest przeznaczona do innego typu włosów, dlatego przed zakupem trzeba wiedzieć jaka szczotka będzie najlepiej spełniać potrzeby kupującego.

Jak wybrać najlepszą szczotkę do włosów?

Należy podkreślić, że nie istnieje coś takiego jak najlepsza szczotka do włosów. Oczywiście istnieją szczotki, które są w pewnym stopniu uniwersalne, jednak to, że dana szczotka sprawdzi się dobrze u kogoś nie musi oznaczać, że będzie równie skuteczna u drugiej osoby. Zatem jak wybrać tę właściwą? Jeśli ma się długie, grube włosy to najlepszym wyborem będzie okrągła szczotka do modelowania. Nie tylko świetnie rozczesze ona splątane włosy, ale również nada im odpowiedniego kształtu i dobrze wymasuje skórę głowy, której pielęgnacja także jest bardzo ważna.

Większym problemem będzie wybór szczotki do włosów cienkich i krótkich. Są one szczególnie narażone na zniszczenia, dlatego używana szczotka musi być bardzo delikatna. Najczęściej zaleca się w tym przypadku drewniane szczotki z ząbkami wykonanymi z naturalnego włosia dzika, jednak jeśli poglądy moralne zabraniają komuś używania produktów pochodzenia zwierzęcego, to dobrze jest wybrać szczotkę ze sztucznym włosiem, które również jest lekkie i delikatne.

Z kolei włosy wypadające dają się bardzo łatwo wyrwać, dlatego tutaj trzeba koniecznie zaopatrzyć się w szczotkę z plastikowymi kulkami na końcu ząbków. Nie będą one sprawiały takiego bólu, co inne szczotki do włosów, a także świetnie wymasują skórę głowy, co pozwoli na poprawę kondycji włosów.

Należy podkreślić, że osoby o mocno kręconych włosach nie powinny szczotki używać wcale. Sprawi ona, że będą się one jedynie bardziej puszyły, a ich ułożenie będzie trudniejsze niż przed rozczesaniem. W takim wypadku dobrze jest używać grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami, który pozwoli na rozczesanie włosów bez negatywnego wpływu na ich kształt.