isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

wakacje all inclusive
Lifestyle

Czym są i czy warto zdecydować się na wakacje all inclusive?

Planowanie wakacji często potrafi być prawdziwą udręką. Kilkugodzinne przeglądanie ofert lotów i promów w poszukiwaniu tej najtańszej, wybór hotelu, który jednocześnie spełni wszystkie potrzeby wczasowicza i nie będzie go kosztował połowy ceny wyjazdu, znalezienie najciekawszych atrakcji, a nawet dokonanie wszystkich potrzebnych rezerwacji… Wszystko to, jak i wiele innych czynników, potrafi być naprawdę męczące i czasochłonne. Z myślą o ludziach, którzy nie mają czasu lub sił na dokładne przygotowanie wycieczki powstała oferta wakacji all inclusive. Czym są tego typu wakacje i czy warto się na nie decydować?

Czym charakteryzują się wakacje all inclusive?

Wyjazd all inclusive to nic innego niż oferta zapewniająca klientowi dowóz, nocleg, wyżywienie, a nawet rozrywkę w cenie wyjazdu. Jest ona oczywiście droższa od zwykłej wycieczki z biurem podróży, ale za to pozwala zaoszczędzić znacznie więcej, niż w przypadku płacenia za wszystkie elementy wakacji osobno. Decydując się na wakacje all inclusive zwykle dostaje się charakterystyczną opaskę lub bransoletkę informującą obsługę o zakupionej ofercie. Należy podkreślić, że wyjazdy all inclusive nigdy nie są dokładnie takie same, ponieważ każdy hotel oferuje inny wachlarz usług dla klientów wybierających opcję „wszystko w cenie”.

Jakie są zalety wakacji all inclusive?

Największą zaletą tego typu wycieczek jest oszczędność czasu i pieniędzy. Tak jak przy każdym rodzaju zakupów, kupując produkty i usługi w pakiecie płaci się znacznie mniej niż decydując się na wszystko osobno. Ponadto nie trzeba tracić wielu godzin na podjęcie najlepszych możliwych decyzji, ponieważ biuro podróży zrobi to wszystko za klienta. Warto też wspomnieć, że obsługa hotelowa często jest znacznie milsza i bardziej się stara dla klientów all inclusive. Kolejną zaletą jest fakt, że na wakacjach all inclusive zwykle można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i potrzebach, ponieważ biura podróży właśnie na ich podstawie dobierają wszystkie szczegóły wyjazdu.

Czy wakacje all inclusive mają swoje wady?

Niestety decydując się na wakacje all inclusive trzeba się liczyć także z kilkoma negatywnymi aspektami takiego wyboru. Przede wszystkim ograniczają one możliwość spontanicznych wyborów, zarówno w kwestii rozrywki, jak i posiłków. Nie można też zapomnieć o tym, że jedzenie zapewniane wycieczkowiczom all inclusive zwykle nie jest tak dobre, jak inne pozycje w menu, za które trzeba dopłacać. Jeśli ktoś liczy, że hotel zapewni mu lokalne przysmaki albo specjały szefa kuchni to spotka się z ogromnym zawodem.

Czy warto wybrać się na wakacje all inclusive?

Na to pytanie nie da się udzielić jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od bardzo wielu czynników, takich jak warunki panujące w miejscu wycieczki, oferta biura podróży, czy też indywidualne potrzeby wczasowicza. Przed wyjazdem należy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty wakacji all inclusive i samemu zdecydować, czy są one opłacalne, mając na uwadze wyżej przedstawione wady i zalety.