isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

gdzie na weekend
Lifestyle

Gdzie na weekend rowerem?

Należy mieć świadomość, że z roku na rok coraz więcej osób wybiera się na przejażdżki rowerowe. Jest to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Gdzie na weekend warto się wybrać?

Roztocze

Podczas wyprawy rekomendowane jest przede wszystkim zajrzenie do Zwierzyńca i skosztowanie piwa w lokalnym browarze. Świetnym rozwiązaniem będzie także odwiedzenie malowniczych stawów w Krasnobrodzie. Koniecznie trzeba wejść na punkt widokowy. Warto także wybrać się do lokalnej winnicy w celu spróbowania wyjątkowych trunków. Można oczywiście odpocząć nad Stawami Echo.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Kojarzy się przede wszystkim z zielonymi wzgórzami, na których znajdują się ruiny średniowiecznych zamków. Należy mieć świadomość, że na Jurze można bez większego problemu znaleźć bardzo ciekawe szlaki rowerowe, które będą odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Nie można nie skosztować świeżo przyrządzonego pstrąga ze stawu w Złotym Potoku. Zalecane jest także odwiedzenie zamków w Mirowie i Bobolicach.

Dolina Baryczy

Warto wiedzieć, że każda osoba, która uwielbia wycieczki rowerowe powinna zobaczyć Park Krajobrazowy Doliny Baryczy. Godny uwagi jest fakt, że we wspomnianym miejscu znajduje się jeden z największych kompleksów stawów rybnych w Europie. Koniecznie trzeba odwiedzić Rezerwat Stawy Milickie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to jedno z trzynastu miejsc na całym świecie, które zostało wpisane na listę Living Lakes.

Świetnym rozwiązaniem będzie także zajrzenie do Milicza. Turyści będą mogli w ten sposób zachwycać się niezwykłą architekturą. Oczywiście wizytówką wspomnianego miasta jest kościół św. Andrzeja Boboli. Należy zaznaczyć, że został on wybudowany w niezwykle charakterystycznym reglowym stylu. Ponadto w tym regionie można się przejechać kolejką wąskotorową.

Pojezierze Drawskie

Na pojezierzu drawskim na turystów czekają takie miejsca, jak: Lobeliowe Jeziora, Dolina Dębnic, Dobrzyca, Dolina Pięciu Jezior, Łęcka Góra. Zalecane jest odwiedzenie ich z rowerowej perspektywy. Można bowiem podziwiać niezwykłe wodospady na rzece Brzeźnickiej. Warto rownież odwiedzić leśniczówkę w Dzikowie.

Kaszuby

Jest to doskonały wybór dla wszystkich osób, które uwielbiają jeździć po malowniczych i płaskich trasach. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że jest to jedno z najciekawszych miejsc w całym kraju. Rekomendowane jest przede wszystkim zajrzenie do Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Dzięki temu turyści dowiedzą się, jak wyglądało życie w omawianym regionie przed wiekami. Warto także pamiętać, aby odwiedzić malownicze Kartuzy.

Mazury

Dla bardzo dużej liczby osób jest to zdecydowanie najpiękniejszy region Polski. Można wybrać się do Mrągowa, gdzie regularnie odbywa się festiwal muzyki country. Należy także sprawdzić, jakie tajemnice kryje bunkier w Guziance. Świetnym rozwiązaniem może być także odkrycie specyficznego mikroklimatu jeziora Jaśkowo Duże, które jest otoczone przez Puszczę Piską. Warto również wybrać się do Świętej Lipki, by zobaczyć słynne sanktuarium maryjne.