isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

ćwiczenia z hantlami
Lifestyle

Jak wykonywać ćwiczenia z hantlami?

Należy mieć świadomość, że ćwiczenia z hantlami są świetnym sposobem nie tylko na zbudowanie masy mięśniowej, ale również spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Można w ten prosty sposób poprawić kondycję i wygląd sylwetki bez wychodzenia z domu. Na jakie ćwiczenia warto się zdecydować? W jaki sposób powinno się je wykonywać?

Jak najlepiej dobrać hantle?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane ćwiczenia z hantlami będą wymagały dobrania właściwego rodzaju obciążenia. Jak wiadomo kobiety będą wykonywały poszczególne ćwiczenie ze znacznie mniejszym obciążeniem. Przedstawicielkom płci pięknej rekomendowane jest postawienie na hantle winylowe z obciążeniem do 5 kg.

Nie tylko przyczynią się one do poprawy wyglądu sylwetki, ale również świetnie sprawdzą się do ćwiczeń fitnessowych w mieszkaniu. Panowie powinni zaopatrzyć się w sztangielki ze zmiennym obciążeniem. W sklepach sportowych dostępne są hantelki 2×2 kg czy 10×10 kg.

Ćwiczenie z hantlami na ramiona

Należy wziąć hantle w dłonie, a następnie stanąć w lekkim rozkroku. Kolejnym etapem będzie uniesienie ich nad głowę. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób powinno się podnosić wspomniane hantle. Wystarczy ugiąć ręce w łokciach przenosząc hantle za głowę. Zalecane jest, by łokieć znajdował się możliwie najbliżej ucha. Następnie trzeba wrócić obiema rękami do pozycji wyjściowej.

Warto napinać mięśnie, które odpowiadają za postawę. Wspomniane ćwiczenie pomoże rozbudować triceps. Oczywiście może być ono wykonywane zarówno w pozycji siedzącej, jak i i leżącej. Bardzo istotne znaczenie będzie miało napięcie mięśni korpusu, by utrzymać odpowiednią postawę.

Ćwiczenia z hantlami na brzuch

Należy ustawić się w pozycji deski i trzymać w dłoniach hantle. W tym momencie można unosić dłonie przed siebie, a następnie powracać do pozycji wyjściowej. Godny uwagi jest fakt, że istnieje także inna wersja tego ćwiczenia. Zalecane jest wtedy zgięcie ręki w łokciu i unoszenie hantla do tułowia.

Kolejnym etapem będzie powrót do pozycji wyjściowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oba warianty powinny być wykonywane przez osobę ćwiczącą na obie strony. W trakcie ćwiczenia wystarczy napiąć całe ciało, a następnie starać się nie skręcać korpusu na boki.

Ćwiczenia z hantlami, które angażują pośladki

W pierwszej kolejności należy ustawić się w pozycji stojącej trzymając w dłoniach omawiane hantle. Następnie trzeba wykonać wykrok w przód lub w tył. Oczywiście jednocześnie należy unosić jedną rękę w górę w górę. Powinna to być kończyna przeciwległa do tej, którą zostaje wykonany wykrok. Dzięki temu zostanie zachowana równowaga ciała. Rekomendowane jest utrzymanie kąta 90 stopni w kolanach.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wyciskanie hantli może być wykonywane w bardzo dużej liczbie pozycji. Kobiety, które nie są zainteresowane mocnym angażowaniem nóg i ćwiczeniem równowagi, mogą bez żadnego problemu położyć się na plecach, a następnie podnosić hantle w górę przed siebie, a następnie wracać do wyjściowej pozycji.