isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

zegarek sportowy damski
Zakupy

Jaki zegarek sportowy damski wybrać?

Sport jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rekreacji, a dzięki niewiarygodnemu rozwojowi technologicznemu, którym cechuje się XXI wiek, sportowcy mogą osiągać ponadprzeciętne wyniki. Oczywiście największe znaczenie mają współcześnie maszyny treningowe, jednak równie ważne są też urządzenia pozwalające dokładnie śledzić rezultaty treningu. Dlatego coraz więcej kobiet zaopatruje się w zegarek sportowy damski, który pozwala im całodobowo monitorować stan swojego organizmu, osiągając niesamowity progres w każdego rodzaju sportach. Tylko jak wybrać odpowiedni zegarek sportowy?

Co wyróżnia zegarki sportowe damskie?

Damskie zegarki sportowe są przede wszystkim przystosowane do typowo kobiecej budowy ciała. Dzięki temu większość kobiet może liczyć na wysokie poczucie komfortu podczas każdego treningu, a także lepiej dopasować go do swojego ubioru. Istnieją także duże, klasyczne zegarki damskie, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość dostępnego na rynku asortymentu sportowego. Głównym celem kupna takiego zegarka jest monitorowanie statystyk mających bezpośredni wpływ na osiągnięcia sportowe, takich jak spalanie kalorii lub przebyty dystans.

Jakich funkcji szukać w zegarkach sportowych?

Najważniejszą funkcją, niezależnie od uprawianego sportu, jest wcześniej wspomniane monitorowanie ilości spalanych kalorii, a także bardzo często przydatne mierzenie przebytego podczas treningu dystansu. Jednak coraz więcej zegarków sportowych damskich ma tryby przeznaczone do konkretnych sportów, na przykład tryb pływacki lub tryb kolarski. Pozwalają one znacznie dokładniej zmierzyć ilość zużytej energii, przebytą trasę lub wykazać inne skutki charakterystyczne dla danego treningu. Dobrze też, żeby zegarek sportowy był wodoodporny, ponieważ nawet jeśli sportowiec nie zajmuje się pływactwem, to bardzo często jest on skazany na trening w deszczu. Może także dojść do uszkodzenia zegarka poprzez zalanie go wodą z butelki lub zwyczajny nadmiar potu zgromadzony na ręku. Warto rozważyć zakup zegarka z trybem monitorowania stanu i oszczędzania baterii, który pozwoli na wielogodzinne treningi bez strachu o rozładowanie się urządzenia

Sterowanie w zegarku sportowym damskim

Wbrew pozorom kluczowy może się okazać wybór sterowania w damskim zegarku sportowym. Choć innowacyjne sterowanie dotykowe ma wiele zalet, a także jest znacznie modniejsze od klasycznych guzików, to ma ono również swoje wady. Przede wszystkim trudniej jest o obsługiwanie urządzenia, gdy ekran ulegnie zamoczeniu, szczególnie w przypadku mniejszych wyświetlaczy na zegarkach damskich. Ponadto podczas używania zegarka dotykowego bardzo często dochodzi do przypadkowego włączania lub wyłączania się różnych funkcji, co może zakłócić monitorowanie przebiegu treningu. Dlatego też, choć moda i komfort użytkowania przemawiają za kupnem dotykowego zegarka sportowego, warto również rozważyć zakup urządzenia sterowanego guzikami. Jego obsługa jest szybsza i łatwiejsza, a także niezależna od pogody podczas treningu.