isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Klasyczne czy unikalne - jakie obrączki kupić?
Zakupy

Klasyczne czy unikalne – jakie obrączki kupić?

Obrączka to symbol miłości i wierności. Noszona codziennie ma przypominać o małżeńskiej przysiędze, odsuwać pokusy, a często bywa także traktowana jako amulet. Przyszła młoda para najczęściej wybiera je wspólnie, a szeroki wybór tego rodzaju produktów wcale nie ułatwia zadania.

Klasyczne czy może nieco bardziej unikalne?

Jeszcze nasi rodzice i dziadkowie raczej nie mieli takiego dylematu, ponieważ prawie wszystkie obrączki były bardzo do siebie podobne. Najczęściej oczywiście były wykonane ze złota i pozbawione dodatkowych zdobień. Dzięki temu wyglądały tak samo nawet po pięćdziesięciu latach – co najwyżej mogły stracić nieco na swoim blasku. Tym samym także pomniejszenie lub powiększenie nie stanowiło żadnego problemu.

Dzisiaj pary coraz częściej wybierają obrączki ślubne, które mogą się wyróżniać czymś szczególnym. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony, np. te, które posiadają dodatkowe zdobienia czy są nawet dwukolorowe, nie jest łatwo powiększyć czy pomniejszyć, a ponadto niektóre mogą z czasem również stracić na swojej estetyce. Zyskujemy natomiast przede wszystkim unikalną biżuterię.

Jaka próba złota w obrączce?

Każde złoto odznacza się określoną próbą – im wyższa, tym obrączka ślubna będzie miała piękniejszą, żółtą barwę. Zdecydowanie będzie także droższa oraz bardziej podatna na ścieranie i odkształcenia. Najniższa próba świadczy o tym, że w złocie są domieszki innych metali, co widoczne jest w jej barwie, ale może być ona także kłopotem dla alergików.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem w obrączkach ślubnych jest próba 585. Takie złoto ma piękny kolor, a przy tym również jest dość odporne na uszkodzenia powstałe w wyniku intensywnego użytkowania.

Modne obrączki

Dzisiejsze trendy pokazują, że obrączki wcale nie muszą być całkiem gładkie, żółte oraz takie same dla mężczyzny i kobiety. Coraz częściej zdarza się, że młoda para ma tylko podobne do siebie krążki, które może łączyć na przykład jakiś jeden motyw. Zazwyczaj wtedy kobieca obrączka jest bardziej dekoracyjna, a męska gładka i klasyczna.

Modne są także połączenie dwóch kolorów w biżuterii, np. białego i złotego, a nawet czarnego. Popularne zdobienia to różnego rodzaju żłobienia, które na przykład wykonane są przez długość całej obrączki, a także dodatek szlachetnych lub półszlachetnych kamieni. Coraz częściej spotka się również tę ślubną biżuterię wykonaną z innych metali niż tylko ze złota lub srebra, np. platyny czy tytanu. Ponadto zdecydowana większość obrączek posiada grawer od środka.