isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

detox sokowy przepisy
Lifestyle

Detox sokowy – sposób na oczyszczenie organizmu

Cukier, kawa, alkohol, papierosy, leki – na dłuższą metę takie produkty nie są szczególnie korzystne dla organizmu. Wymienione substancje szczególnie szkodzą jelitom. Aby organizm mógł się zregenerować i oczyścić, warto wypróbować oczyszczanie organizmu sokiem. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o ogólne odtrucie organizmu. Oczyszczanie, pijąc smaczne soki ma teraz wielu zwolenników.

Jak działa detox sokowy?

Dla wielu ludzi oczyszczanie sokiem to nie tylko dobry sposób na detoksykację organizmu, ale także na zrzucenie kilku kilogramów. Oczyszczanie sokiem jest zatem dobrym sposobem na szybkie zrzucenie kilku kilogramów, ale nie daje długotrwałego efektu. Częściowo wynika to z niewłaściwej diety. Jak może pomóc oczyszczanie sokiem? Zawarte w sokach witaminy i antyoksydanty działają pozytywnie na żołądek, może on optymalnie przetworzyć zawarte w sokach substancje oczyszczające. To nie tylko stymuluje regenerację komórek, ale także metabolizm tłuszczów. Dzięki temu tłuszcze dietetyczne mogą być optymalnie wykorzystywane.

Oprócz unikania szkodliwych substancji ważne jest, aby podczas oczyszczania sokiem pić wystarczającą ilość płynów. Ogranicza się to do herbat ziołowych bez cukru i odpowiedniej ilości wody.

Jak przygotować organizm do oczyszczenia sokiem?

Szczególnie ważne jest, aby dobrze przygotować się do kuracji dietą detoksykacyjną. Należy zrobić sobie przerwę od cukru, kawy, alkohol i papierosów przynajmniej trzy dni przed rozpoczęciem postu. Zamiast tego warto się skupić na żywności, takiej jak ryż, rośliny strączkowe, owoce, orzechy i warzywa. Idealne są również zupy warzywne, takie jak zupa marchewkowa, zupa dyniowa, zupa z kilku rodzajów warzyw.

Jednak w czasie przygotowania należy nie tylko unikać wyżej wymienionych szkodliwych substancji. Ponieważ aby żołądek i jelita nie były już obciążone i powoli przyzwyczajały się do nadchodzącej kuracji, niewskazane są również produkty pochodzenia zwierzęcego i sztuczne dodatki. Organizm ma już wystarczająco dużo do przetworzenia podczas oczyszczania soku, więc nie potrzebuje jednocześnie objawów odstawienia, takich jak bóle głowy i problemy z krążeniem – co również nie sprzyja detoksykacji.

Zalety i korzyści płynące z oczyszczania soku

Każdego dnia przyjmujemy szkodliwe substancje poprzez leki, pestycydy w owocach i warzywach, żywność przetworzoną przemysłowo, kofeinę i nikotynę. Może to prowadzić do niestrawności, apatii i zmęczenia. Właśnie w tym miejscu pojawia się oczyszczanie sokiem. Rezygnacja z pokarmów stałych ma wzmocnić naturalne zdolności oczyszczające organizmu, dzięki czemu może lepiej usuwać toksyny. Organy detoksykacyjne organizmu — wątroba i nerki — mają mniej do zrobienia podczas oczyszczania sokiem. W ten sposób toksyny nagromadzone w organizmie mogą być lepiej wydalane.

Soki tłoczone na zimno są łatwiejsze do strawienia niż nasze zwykłe jedzenie, dzięki czemu trawienie ma małą przerwę. To jest dobre dla żołądka i jelit. Niemniej jednak organizm nadal otrzymuje wszystkie potrzebne mu witaminy i minerały. Po oczyszczeniu sokiem wiele osób czuje się bardziej dynamicznych i sprawnych – zwłaszcza jeśli wcześniej miały częste problemy ze zmęczeniem i ospałością.

Detox sokowy przepisy — jakie soki do oczyszczania?

Zaletą gotowej kuracji od jednego z wielu dostawców jest oczywiście oszczędność bałaganu i wysiłku w kuchni, a także przestrzeni. Sokowirówka zajmuje dużo miejsca.

Aby samodzielnie robić soki, należy w to włożyć sporo wysiłku. Wielu osobom nie udaje się samodzielnie przygotowywać świeżego soku kilka razy dziennie. Wymagana jest również sokowirówka. Osoby początkujące, które po raz pierwszy wypróbowują oczyszczanie sokiem, zazwyczaj wybierają soki kupione w sklepie.

Soki muszą być szczególnie przystosowane do detoxu sokowego – tłoczone na zimno i rozsądnie skomponowane.

Dostawcy soków, dbają o to, aby składniki soku pokrywały dzienne zapotrzebowanie na witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Nawet przy poście sokowym organizmowi niczego nie brakuje.