isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

makijaż pernamentny brwi
Lifestyle

Jak podkreślić urodę, czyli makijaż permanentny brwi

Każda kobieta chce pięknie wyglądać, a przy tym również naturalnie. Umiejętnie wykonany makijaż może ująć lat i sprawić, że uroda kobiety stanie się bardziej wyrazista. Widoczne jest to już przy użyciu czerwonej szminki – wystarczy że kobieta podkreśli usta i od razu przyciąga więcej spojrzeń. Taką rolę ma pełnić również makijaż permanentny.

Jak podkreślić brwi?

Brwi to niezwykle istotny element twarzy. To, jaki mają kształt, może diametralnie wpłynąć na nasz wygląd. Na przestrzenie wieków moda bardzo różnie podchodziła do tego tematu – raz bardziej pożądane były gęste i mocno podkreślone brwi, innym razem hitem były cienkie kreseczki. Obecnie poleca się brwi, które wyglądają jak najbardziej naturalnie, ale które również są dość wyraziste – taki makijaż sprawia, że twarz wygląda na młodszą. Niestety nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się gęstymi i ciemnymi brwiami. Na szczęście kosmetologia znalazła sposoby mniej i bardziej inwazyjne na podkreślenie brwi. Taki makijaż można samodzielnie wykonać w domu za pomocą odpowiednich kosmetyków lub w gabinecie kosmetycznym zdecydować się na zabiegi, które przyniosą nieco bardziej trwałe efekty, np. makijaż pernamentny brwi.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Jest to trwały makijaż, którego zadaniem jest przede wszystkim podkreślić naturalny wygląd brwi, a przy tym ukryć ewentualne niedoskonałości. Dzięki niemu brwi stają się wyraźniejsze i bardziej widoczne. Efekty widoczne są zarówno w gęstości brwi, ich barwie, a także kształcie. Brwi pernamentne wykonuje się za pomocą specjalnych narzędzi. Najczęściej są to specjalne igły, z pomocą których wprowadza się barwnik pod skórę. Istnieją różne techniki wprowadzania barwnika pod skórę, a dobiera się je adekwatnie do tego, jakie efekty chce się osiągnąć. Każda profesjonalna kosmetyczka, która wykonuje makijaż permanentny brwi, podchodzi do każdego zabiegu indywidualnie i wykonuje go adekwatnie do preferencji i oczekiwań klientki.

Po zabiegu – jak długo utrzymują się efekty?

Brwi permanentne potrzebują nieco czasu, aby dojść do siebie – po zabiegu mogą pojawić się strupki, a także łuszcząca się skóra. Taki stan trwa koło dwóch tygodni. W tym czasie należy odpowiednio pielęgnować skórę zgodnie z zaleceniami kosmetyczki. Ostateczny efekt widoczny jest po około 8 tygodniach. Jak długo utrzymują się efekty? Makijaż permanentny brwi może utrzymać się nawet do pięciu lat, ale należy go uzupełniać, najlepiej już po roku, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba, ponieważ wszystko zależy od techniki, jaką został wykonany oraz innych indywidualnych czynników. Ponadto jest to makijaż, który z zasady utrzymuje się najkrócej – bardziej trwały jest ten wykonany na powiekach lub ustach. Tego rodzaju makijaż jest więc bardzo wygodną alternatywą – brwi nie trzeba już codziennie podkreślać za pomocą kosmetyków. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to także dość spory wydatek – w zależności od salonu kosmetycznego oraz wielkości miasta koszt może dochodzić nawet do 1 000 złotych. Warto więc porównać co najmniej kilka ofert.