isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

zabiegi odmładzające na twarz
Lifestyle

Mniej i bardziej inwazyjne zabiegi odmładzające na twarz

Kobiety coraz bardziej świadome są upływu czasu i coraz częściej poddają się zabiegom odmładzającym, a gabinety kosmetyczne oferują coraz więcej w tym zakresie. Oczywiście rodzaj zabiegu dopasowuje się indywidualnie do każdej osoby, a na zabiegi odmładzające na twarz decydują się coraz młodsze osoby, nawet przed 30 rokiem życia. Jakie zabiegi są szczególnie godne uwagi?

Nieinwazyjne i inwazyjne zabiegi odmładzające na twarz

Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej można podzielić na te mniej i bardziej inwazyjne. Te bardziej inwazyjne najczęściej wymagają użycia skalpela, ale nie tylko – w ich przypadku bardziej możliwe jest prawdopodobieństwo powikłań, a ich efekt nie zawsze musi być taki, jak pacjentka zakładała. Zazwyczaj również wiążą się z poświęceniem dość sporego czasu na rekonwalescencję, a efekty często widoczne są dopiero po upływie kilku miesięcy. Niektóre kobiety mają więc spore obawy, co do tego rodzaju zabiegów i decydują się na zabiegi u kosmetyczki znacznie mniej inwazyjne, ale także skuteczne, które wykorzystują zupełnie inne czynniki wpływające pozytywnie na wygląd twarzy.

Zabiegi falami dźwiękowymi

Spośród zabiegów kosmetycznych, które nie wiążą się z poważną interwencją chirurgiczną, poleca się między innymi HIFU. Jest to metoda, która zamiast skalpela używa wiązki fal dźwiękowych. Powodują one tzw. mikropoparzenia, czyli swego rodzaju uszkodzenia wewnętrznych warstw skóry, oczywiście niewidoczne na zewnątrz. W wyniku tego w komórkach następują intensywne procesy, które mają za zadanie odbudowę uszkodzeń, co w konsekwencji sprawia, że skóra staje się widocznie jędrniejsza, poprawia się owal twarzy czy znika drugi podbródek. Efekty te utrzymują się nawet do dwóch lat.

Zabiegi falami radiowymi i laserem

Inną metodą, która nie niesie ze sobą ryzyka powikłań, są zabiegi u kosmetyczki wykorzystujące fale radiowe. Dzięki nim zmniejsza się widoczność zmarszczek, w tym kurzych łapek, skóra staje się bardziej jędrna, gładsza, poprawia się owal twarzy, jest skuteczny również w przypadku opadającej górnej powieki. Natomiast zabiegi laserem frakcyjnym polecane są przede wszystkim dla skóry z widocznymi śladami potrądzikowymi, bliznami, przebarwieniami, plamami starczymi czy nawet zaskórnikami.

Zabiegi u kosmetyczki adekwatne do potrzeb skóry

Oczywiście u kosmetyczki można wykonać całą masę innych zabiegów, które odmłodzą twarz. Wszystko zależy od tego, jakich efektów oczekujemy i przede wszystkim jak długo mają być widoczne. Zabiegi odmładzające na twarz inwazyjne są najdłużej widoczne. Skuteczność tych mniej inwazyjnych może być znacznie krótsza. Efekty mogą na przykład utrzymywać się do roku. Im zabiegi u kosmetyczki bardziej zaawansowane i inwazyjne, tym również ich cena jest wyższa. Najlepiej dobierać je adekwatnie do swoich potrzeb i przede wszystkim pamiętać, że nie istnieje cudowny odmładzający środek – starzenia się nie zatrzymamy, ale możemy popracować nad akceptacją swojego ciała i zmian, jakie w nim zachodzą. Ponadto świetne efekty osiągniemy również zdrowym stylem życia.