isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

podlasie atrakcje
Turystyka

Podlasie – atrakcje. Dlaczego warto tu przyjechać?

Podlasie to region Polski o bardzo bogatej kulturze i historii. Jeszcze dziś dawne wierzenia i przesądy są tu bardzo silne i mocno zakorzenione. I chociaż wiele osób kojarzy ten region jako niewarty większej uwagi podczas planowania turystycznych wojaży, to jednak nie ma tym ani grama prawdy. Jeśli chodzi o Podlasie atrakcje są tutaj bardzo liczne i tylko czekają na odkrycie.

Podlasie atrakcje

Nie ma chyba w Polsce drugiego takiego regionu, który tak fantastycznie łączyłby cuda natury, egzotykę, niesamowite zabytki i cuda architektury. Trzy parki narodowe to miejsca, w których spotkać można gatunki zagrożone wyginięciem – żubry, bobry czy łosie. Piękne meczety, stare szeptuchy, historyczne szlaki turystyczne – temu wszystkiemu nie sposób odmówić magii.

Puszcza Białowieska

Bez wątpienia jedna z najbardziej znanych atrakcji Podlasia. Mieszka tutaj najbardziej liczna populacja żubra w Europie. Warto udać się na spacer na Szlak Dębów oraz do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Można także spróbować podejrzeć żubry w ich naturalnym środowisku, zwiedzając najbardziej dzikie zakątki puszczy.

Tatarska wioska w Kruszynianach

W 1679 roku to właśnie tutaj osiedlili się Tatarzy. Dziś mieszkają tu tylko trzy rodziny o pochodzeniu tatarskim. W wiosce szczególnie warte zobaczenia są przepiękny meczet oraz niezwykły tatarski cmentarz. Turyści mogą tutaj zajrzeć do tradycyjnej jurty oraz skosztować znanych na całą Polskę tatarskich specjałów.

Kraina Otwartych Okiennic

Szlak prowadzi przez kilka unikatowych architektonicznie wiosek. Stoją w nich jedyne w swoim rodzaju drewniane domy z bogato malowanymi okiennicami. To właśnie one są znakiem rozpoznawczym tego regionu. Każdy domek to osobna historia i niesamowite wnętrza, które warto zobaczyć na własne oczy. Spotkanie z mieszkańcami urokliwych chatek może być cenną lekcją historii.

Puszcza Knyszyńska

To właśnie tutaj można docenić piękno przyrody, objawiające się w przepięknej faunie i florze. Miejscowi twierdzą, że łatwo tutaj o spotkanie z żubrem – królem puszczy. Puszcza jest znakomitym miejscem do długich spacerów dla miłośników dzikiej przyrody. Z pewnością chętnie odwiedzą ją także fani fotografii, liczący na ciekawe ujęcia.

Silvarium

Piętnastohektarowy park znajdujący się w Poczopku oferuje prawdziwą moc atrakcji. Można tutaj spacerować po urokliwych kamiennych mostkach, zapoznać się z zegarem słonecznym, a nawet odbyć przechadzkę wśród kamiennych kręgów. Miejsce bez żadnych wątpliwości jest magiczne i warte odwiedzenia. Co ciekawe, spacerowanie tutaj jest bezpłatne.

Magiczne Podlasie zaprasza

Podlasie oferuje o wiele więcej atrakcji, niż te wymienione powyżej. Warto wziąć to pod uwagę, planując krótkie i długie wyprawy po Polsce. Ciężko znaleźć w kraju drugi tak zróżnicowany historycznie i kulturowo region. Wpływy dawnych wierzeń czuć tu wciąż na każdym kroku, a odkrywanie kolejnych zabytków i atrakcji przenosi zwiedzającego w inne czasy. To wspaniałe miejsce dla całych rodzin – z pewnością nie ma tu szans na nudę.