isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Sport

Trening EMS – przebieg, przeznaczenie i ceny. Czy warto z niego korzystać?

Elektrostymulacja mięśniowa (EMS) to rodzaj procesu, który wspomaga efektywną pracę aparatu mięśniowego. Trening oparty o EMS może być bardzo dobrym wyborem dla każdego, komu zależy na świetnych efektach, ale jednocześnie nie ma zbyt dużo czasu na uprawianie sportów.

Treningi EMS – czym tak naprawdę są?

Termin treningów EMS pojawia się obecnie bardzo często. Korzystają z nich nie tylko znani sportowcy, ale również wiele innych osób, którym zależy na osiągnięciu dobrych rezultatów treningowych.

EMS – Electric Muscle Stimulation – to treningi, podczas których wykorzystuje się impulsy elektryczne o niskiej, bezpiecznej częstotliwości. Dzięki nim można skutecznie aktywować mięśnie do intensywnej pracy.

Osoby korzystające z treningów EMS mogą uzyskać świetne efekty bez konieczności prowadzenia forsownych, czasochłonnych ćwiczeń. Jedynie około 20 minut treningu pozwala na uzyskanie efektów podobnych do 2 godzin spędzonych na ćwiczeniach na siłowni!

Jak działa trening EMS?

Treningi EMS wykorzystują specjalne urządzenia do elektrostymulacji mięśniowej, a także wymagają ruchu, by uzyskać optymalne wyniki.

W klubach sportowych wykorzystuje się profesjonalne urządzenia do treningów EMS, za pomocą których można prowadzić zróżnicowane programy treningowe. Są one dobierane indywidualnie do osoby trenującej, co pozwala jej na prostsze osiągnięcie zamierzonych efektów.

Podczas treningu nosi się specjalną kamizelkę, która wyposażona jest w elektrody. Kamizelka jest podłączona do urządzenia EMS i dostarcza wtedy do różnych grup mięśniowych impulsy elektryczne. Jednocześnie należy wykonywać prezentowane na ekranie urządzenia ruchy.

Warto jednocześnie wskazać, że treningi EMS są treningami prowadzonymi z trenerem personalnym. To powoduje, że mogą one zapewnić jeszcze lepsze efekty. Plan treningowy jest układany wtedy indywidualnie, biorąc pod uwagę oczekiwania i możliwości trenującego.

Gdy chcesz zacząć swój trening EMS Warszawa Mokotów to jedna z lokalizacji, gdzie możesz zapisać się na zajęcia już teraz!

Kto może skorzystać z treningów elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi tego typu mają uniwersalne zastosowanie i mogą być wykorzystane w wielu przypadkach. Nie mają one również wielu przeciwwskazań, chociaż nie powinny korzystać z nich osoby, które noszą rozrusznik serca, kobiety w ciąży.

Za pomocą treningów EMS można uzyskać efekty treningowe jak:

  • zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie
  • przyspieszenie procesów metabolicznych
  • wzmocnienie i rozbudowa mięśni
  • poprawa kondycji
  • zmniejszenie dolegliwości kręgosłupa

Warto wskazać, że treningi EMS mogą być prowadzone również przez osoby, które są w trakcie rehabilitacji, nie mogą wykonywać forsownych ćwiczeń, które obciążają mięśnie i stawy.

Jaka jest cena treningów EMS?

Koszty związane z treningami EMS są zależne od wybranego klubu oraz planu treningowego.

Pojedyncze treningi kosztują najczęściej około 100-150 złotych, natomiast wtedy, gdy kupi się plan na dłuższy czas, na przykład na miesiąc lub na kwartał, mogą być jeszcze niższe.

Chociaż cena treningów EMS jest dość wysoka, to jednak ze względu na liczne zalety są one obecnie bardzo popularne i korzysta z nich coraz więcej osób.

Podsumowanie – czy warto korzystać z treningów EMS?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej to sposób, by spalić nawet około 1300 kalorii w ciągu 20 minut. Pozwalają one na kompleksowe wzmocnienie całego aparatu mięśniowego, ponieważ oddziałują one również na mięśnie głębokie. Jednocześnie jest to bezpieczna forma treningu, która nie powoduje obciążenia dla układu ruchu.

Te korzyści powodują, że trening EMS jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla zwykłych ćwiczeń fizycznych.