isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

sprzęt narciarski
Sport

Gdzie kupić sprzęt narciarski online?

Zaczynasz swoją przygodę z narciarstwem? To sport, który uprawia już nawet kilka milionów Polaków. Kiedy wyruszasz na stok pierwszy raz, możesz skorzystać ze sprzętu z wypożyczalni. Natomiast jeśli złapałeś bakcyla i zamierzasz częściej zakładać narty, to dobrym wyborem jest zakup swojego sprawdzonego sprzętu. Wszystko kupisz wygodnie w sklepie online.

Czego potrzebujesz na narty?

Zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt stacjonarnie wiąże się z koniecznością dopasowania się do godzin otwarcia danego sklepu. Online możesz to zrobić dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas. Poza tym dużo łatwiej porównasz parametry produktów i zapoznasz się z poradnikami dotyczącymi takich zakupów. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz kupić w sklepie https://skiracecenter.pl/. Doradzimy Ci takie rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź, czego potrzebujesz na start.

Narty

Na początek warto wybrać takie, które są miękkie i elastyczne. Najlepiej, aby miały wąską talię – dzięki temu łatwiej będzie Ci wprowadzać je w skręt. Nie musisz od razu decydować się na rozwiązania z najwyższej półki – pomożemy Ci wybrać takie, które spełnią Twoje oczekiwania i będą atrakcyjne cenowo. Na początek polecamy krótkie narty – o ok. 10-20 cm mniejsze niż wynosi Twój wzrost.

Buty narciarskie

Te, z których będziesz korzystać na start, powinny być dosyć miękkie, ale i tak musisz zapinać je tak, aby stopa nie poruszała się w bucie. W przypadku początkujących poziom twardości, czyli tzw. flex, powinien być mniejszy niż dla zaawansowanych. Oczywiście ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru i możliwość mikroregulacji klamer, dzięki czemu będzie można je dopasować do naszych oczekiwań.

Kask

Ma on zapewniać bezpieczeństwo w razie upadku. Powinien spełniać normę EN 1077:2007 (europejska) lub ASTM 2040 (amerykańska). Oczywiście kluczowe jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Pamiętaj, że będziesz w nim spędzać nawet kilka godzin dziennie, więc musi być wygodny, lecz przede wszystkim bezpieczny.

Kijki narciarskie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z narciarstwem, weź pod uwagę korzystanie z kijków, dzięki którym łatwiej utrzymasz równowagę i będziesz mieć mniej problemów przy skręcaniu. Pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu wysokości tych elementów – trzymając je, powinieneś mieć w łokciu mniej więcej kąt prosty.

Rękawice, spodnie i kurtka narciarska

Po pierwsze: te elementy powinny być nieprzemakalne – nawet jeśli jesteś doświadczonym narciarzem, to i tak mogą Ci się przydarzyć upadki, a nie chcesz być od razu cały mokry. Najlepiej, jeśli spodnie będą wyposażone w ściągacz – dzięki temu nie dostanie się pod nie śnieg. Natomiast kurtka powinna mieć kieszonki, do których możesz włożyć niezbędne rzeczy.

Bielizna termiczna

Nie jest to pozycja obowiązkowa, ale warto, abyś pod ciepłą kurtką i spodniami miał właśnie taką przewiewną odzież.

Sprzęt narciarski zamów online

Nie są to wszystkie elementy, które mogą się przydać. Inne to m.in. ciepłe skarpety narciarskie, kremy, gogle czy chusta. Odwiedź sklep narciarski online, a pomożemy Ci wybrać takie rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania.