isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

boostery
Sport

Boostery testosteronu a sport – co dają te suplementy?

Boostery testosteronu to popularny temat nie tylko w kontekście suplementacji sportowców. Poziom męskiego hormonu rządzi naszym życiem bardziej niż myślimy! Dowiedz się co to jest booster testosteronu i jakie są efekty stosowania tego typu środków.

Boostery testosteronu – co to jest?

Tego rodzaju suplementy, jak sama nazwa wskazuje, służą podniesieniu poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny. W składzie znajdziemy naturalne ekstrakty ziołowe – najpopularniejszym naturalnym boosterem męskich hormonów jest źeń-szeń koreański oraz peruwiański. Są stosowane od wieków – chińscy cesarze raczyli się żeń-szeniem koreańskim, by prz przeszkód natury fizjologicznej płodzić licznych potomków. Peruwiański kuzyn tej rośliny był lubiany przez Inków, słynących ze swojej wojowniczości.

Dzisiaj, poza ziołami, do suplementów testosteronu dodaje się kwas d-asparginowy ( aminokwas syntezowany naturalnie w ludzkim organizmie), kozieradkę, buzdyganek naziemny i palmę sabałową – rośliny podwyższające libido. W składzie boosterów znajduje się również zwiększający popęd seksualny cynk oraz, z myślą o sportowcach, witamina B6 usprawniająca regenerację mięśni po wysiłku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat boosterów testosteronu, zajrzyj do artykułu https://sportodzywki.pl/boostery-testosteronu-czy-warto-wszystko-co-powinienes-wiedziec-zanim-podkrecisz-swoj-uklad-hormonalny/

Boostery testosteronu dla sportowców – korzyści ze stosowania

Podstawowy męski hormon wykazuje działanie anaboliczne – boostery testosteronu przydadzą się wszystkim panom pragnącym zwiększyć swoją masę mięśniową. Jeżeli postawimy obok siebie mężczyznę z wysokim poziomem testosteronu oraz takiego z jego niedoborem, z dużym prawdopodobieństwem zauważymy znaczną różnicę sylwetkową. Wysoki poziom tego hormonu ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej oraz przekłada się na wyniki sportowe. Boosterom testosteronu daleko jednak do ,,standardowych” odżywek służących typowo przyrostowi muskułów!

Testosteron odpowiada za cechy charakteru kojarzone jako stereotypowo męskie – wojowniczość i chęć rywalizacji. To przekłada się na wyniki sportowe – siłownia jest doskonałym polem do zrealizowania potrzeby męskiej rywalizacji w kontrolowanych warunkach i przyjacielskiej atmosferze! Przyrost masy mięśniowej to oczywista konsekwencja zmiany podejścia do treningu. 

Wysoki poziom testosteronu odpowiada za imponującą pewność siebie. Od mężczyzny nienarzekającego na niedobór tego hormonu bije trudna do wytłumaczenia energia, łatwiej mu zdobyć autorytet i zaskarbić sobie szacunek. Pewność siebie szalenie pomaga w życiu codziennym oraz zawodowym, o czym z pewnością nie trzeba przekonywać! Testosteron poprawia również samopoczucie, a połączenie chęci rywalizacji oraz pewności siebie pozwala jak nigdy wcześniej radzić sobie ze stresem.

Wysoki poziom męskich hormonów podświadomie zauważają kobiety. Regularne dawkowanie boosterów może znacząco przyczynić się do zwiększenia powodzenia u płci pięknej!   

Oczywiście, booster testosteronu nie spowoduje, że w niesamowitym tempie zaczniemy nabierać muskulatury i z dnia na dzień staniemy się podręcznikowym ,,samcem alfa”. To naturalne środki niemające nic wspólnego z błyskawicznie działającymi, acz nielegalnymi oraz destrukcyjnymi dla zdrowia substancjami. 

Boostery testosteronu – dla kogo?

Suplementacja tego typu przydaje się szczególnie w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Ograniczenie kalorii to niesamowity stres dla organizmu, a stres oznacza nadprodukcję kortyzolu. Kortyzol przyczynia się do katabolizowania mięśni, czego zawsze chcemy unikać – zwiększenie poziomu testosteronu poprawia tolerancję na stres, co w dłuższej perspektywie ograniczy destrukcję.

Redukcja nie sprzyja również popędowi seksualnemu. Obniżenie libido jest niemal pewne – niedobor energii siłą rzeczy (mniej lub bardziej) ogranicza także możliwości łóżkowe. Im większy deficyt kaloryczny, tym gorsze samopoczucie.

Boostery warto zacząć stosować po trzydziestym roku życia – wtedy układ hormonalny zwalnia z produkcją testosteronu. Warto jednak, by zastanowili się nad nimi młodsi mężczyźni wykazujący oznaki niedoboru. 

Boostery testosteronu to substancje naturalne – nie niszczą równowagi hormonalnej, a ich efekt nie utrzymuje się po zakończeniu przyjmowania. Mimo tego, że są uznawane za stuprocentowo bezpieczne, profilaktycznie – szczególnie w przypadku młodych mężczyzn – decyzję o suplementacji lepiej podjąć dopiero po rozmowie z lekarzem.