isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2024
Lifestyle

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2024: forma zawodników

Jesteśmy w trakcie ostatniego pełnego sezonu przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024 w Paryżu. Sportowcy wchodzą w kluczowy okres przygotowań do najważniejszej imprezy sportowej czterolecia. Już teraz warto przyglądać się formie zawodników, ponieważ może to zwiastować ich walkę o medale olimpijskie lub potencjalne problemy. Choć do rozpoczęcia igrzysk jeszcze kilkanaście miesięcy, to jednak to już czas na przygotowania do tej imprezy. Jak wygląda forma wybranych Polaków przed IO 2024?

Na kogo warto zwrócić szczególną uwagę?

Jest przynajmniej kilku sportowców, na których formę już teraz warto zwrócić uwagę. Udowadniają oni bowiem, że z roku na rok robią duży postęp i w Paryżu mogą włączyć się do walki o medale olimpijskie. We wspinaczce sportowej oczy polskich kibiców zwrócone będą na mistrzynię świata i rekordzistkę świata Aleksandrę Mirosław. Spore nadzieje wiążemy również ze startem naszych lekkoatletów. U progu 2023 roku w kapitalnej formie znajdują się m.in.: Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, czy też Adrianna Sułek. Jak zawsze mocni powinni być reprezentanci Polski w rzucie młotem, którzy tradycyjnie sezon rozpoczną nieco później. O medale w Paryżu mogą walczyć: Anita Włodarczyk, Ewa Różańska, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Liczymy także na polskie sztafety oraz wielu innych lekkoatletów. Gwiazdą turnieju tenisowego kobiet bezsprzecznie będzie Iga Świątek. Jeżeli planów startowych nie pokrzyżują jej urazy, to będzie zdecydowaną faworytką do złota na paryskich kortach. Polka uwielbia tamtejszą nawierzchnię, na której dwukrotnie wygrywała Roland Garros.

Aleksandra Mirosław – jedna z polskich nadziei medalowych

Bez wątpienia jedną z największych polskich nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie 2024 jest Aleksandra Mirosław. To specjalistka od wspinaczki na czas. Do tej pory konkurencja ta wchodziła w skład wspinaczki łączonej, jednak od igrzysk w Paryżu wyodrębniono ją jako osobną konkurencję medalową. To duża szansa dla naszej rekordzistki świata na to, aby sięgnąć po pierwszy i historyczny złoty medal olimpijski. O planach liderki reprezentacji Polski możesz dowiedzieć się, czytając wywiad z Aleksandrą Mirosław. 

Jak wygląda forma Polaków na kilkanaście miesięcy przed startem Igrzysk Olimpijskich? Garść informacji

Wydaje się, że z każdym kolejnym tygodniem forma kluczowych reprezentantów Polski powinna rosnąć. Iga Świątek już teraz potwierdza swoją dominację w kobiecym tenisie i z dużą przewagą punktową przewodzi w rankingu WTA. Na początku 2023 roku sięgnęła już po wygraną w turnieju w Doha. Aleksandra Mirosław to rekordzistka świata i dominatorka we wspinaczce na czas. Nasi lekkoatleci zaliczani są do światowej czołówki i z każdej dużej imprezy wracają z medalami. Już teraz Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska, czy Jakub Szymański legitymują się jednymi z najlepszych czasów w tym roku w swoich konkurencjach. Adrianna Sułek znów pobiła rekord Polski w pięcioboju i na stadionie w Paryżu celuje w kolejne sukcesy. Jest w kapitalnej formie i kluczem będzie jej utrzymanie do igrzysk, które rozpoczną się 26 lipca w Paryżu.