isport.net.pl

isport.net.pl – zdrowie, uroda, sport

Klocki do jogi
Sport

Klocki do jogi – dlaczego warto i jakie wybrać?

Osoby praktykujące jogę starają się zazwyczaj skompletować wszystkie akcesoria, które mogą przydać się podczas ćwiczeń. Wśród wyjątkowo cenionych przedmiotów pojawiają się klocki do jogi. Przedmioty te wykorzystywane są zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych. Wiele osób uważa, że powinny one znaleźć się nawet w najbardziej podstawowych zestawach do praktyki. Dlaczego są tak potrzebne i na jakie warto się zdecydować?

Do czego przydają się klocki w jodze?

Przedmioty nazywane klockami lub kostkami do jogi to niewielkie bloki wykonywane z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych zalicza się modele drewniane, korkowe i piankowe. Wykorzystuje się je w czasie praktyki do podpierania poszczególnych partii ciała. Odpowiednio zastosowany klocek do jogi może skutecznie wspomóc wykonywanie ćwiczeń. To przede wszystkim świetna opcja dla początkujących. Podparcie dolnych pleców, pośladków lub dłoni umożliwia wykonanie uproszczonych wersji różnych asan, kiedy ciało nie jest jeszcze gotowe na wejście do pełnej pozycji. Dzięki temu poszczególne partie mięśni ulegają wzmocnieniu lub rozciąganiu. Ćwiczenie z wykorzystaniem klocków do jogi umożliwia robienie postępów i przygotowuje do dalszej pracy z ciałem. Komu jeszcze przydają się takie akcesoria?

Dobre wsparcie dla zaawansowanych

Tego typu akcesoria są również chętnie wykorzystywane przez doświadczonych praktykujących. Nie tylko osoby na początku swojej przygody z jogą mogą mieć problemy z wchodzeniem w pozycje. Skorzystanie ze wsparcia kostek może być dobrym rozwiązaniem w czasie spadku formy lub gorszego samopoczucia. Klocek do jogi będzie niezastąpiony w trakcie powracania do sprawności po przebytych kontuzjach i urazach. Elementy te przydają się również w czasie relaksu. Dzięki podparciu poszczególnych fragmentów ciała można zlikwidować napięcia i w pełni się rozluźnić. Co warto wiedzieć o rodzajach kostek do ćwiczeń?

Jakie klocki warto wybierać?

Każdy klocek do jogi może być wykonany z nieco innego materiału. Modele drewniane charakteryzuje znaczna twardość. Dlatego też wykorzystywane są częściej jako podparcie kończyn niż np. pleców. Przydają się w bardziej zaawansowanej praktyce. Bardzo popularne są modele z korka i tworzyw sztucznych, które dzięki swojej miękkości i elastyczności warto wykorzystywać również w relaksie. Wybierając określony model należy upewnić się, że materiał przepuszcza powietrze, a w kontakcie ze skórą nie będzie powodował nadmiernej potliwości. Odpowiednio dobrane akcesoria umożliwią komfortową praktykę.